Mistrzowie Polski Aufguss w Wadowicach

Sobota, Styczeń 19, 2019, 10:48
Już dziś w Młynie Jacka Hotel & Spa **** w Jaroszowicach k. Wadowic będzie można oglądać niezwykłe spektakle saunowe w wykonaniu jednych z najlepszych saunamistrzów w Polsce.

Już dziś od godz. 22:00 w Młynie Jacka Hotel&Spa **** w Jaroszowicach odbędzie się pierwsza w tym roku noc saunowa we współpracy z Polskim Towarzystwem Saunowym.


"Młyńska Noc Saunowa" to okazja by obejrzeć występy jednych z najlepszych polskich saunamistrzów, którzy zjadą do Wadowic  z Olimpia Sauna & Spa w Białczu  k. Gorzowa Wielkopolskiego. Mateusz Kupiński i Dawid Bonkowski na co dzień prowadzą jeden z najlepszych obiektów saunowych w Polsce. Sauna Olimpia jest współgospodarzem organizowanego przez Termy Krakowskie turnieju Sauna Cup, stanowiącego eliminacje do Mistrzostw Polski Saunamistrzów, które z kolei są rundą kwalifikacyjną  do Mistrzostw Świata Aufguss WM.

MATEUSZ KUPIŃSKI 


Zaczynał swoją karierę w 2013 r. jako saunamistrz w Nemo - wodny świat w Dąbrowie Górniczej. W późniejszych latach kontynuował naukę i pracę w Termach Rzymskich w Czeladzi, gdzie pracował do roku 2015, a następnie przez moment kontynuował karierę w Krakowie. W tym czasie osiągnął wysokie pozycje w rankingach saunamistrzów i zdobył wiele prestiżowych tytułów i nagród. m.in.  międzynarodowe drużynowe Mistrzostwo Polski 2015 w duecie z Izabelą Krupą, indywidualne V-ce Mistrzostwo Polski 2015, ósme miejsce na świecie w Mistrzostwach Aufguss WM  2015 w termach Sinsheim w Niemczech, III miejsce drużynowo w Sauna Cup 2016.Dzięki swoim nietuzinkowym osiągnięciom został zauważony na międzynarodowej scenie saunowej i w  latach 2016 - 2017 pracował jako saunamistrz w Satama Sauna Resort & Spa w Niemczechobiekcie organizującycm Mistrzostwa Świata Aufguss WM 2016.


Od roku 2018 prowadzi własny obiekt saunowy w lubuskiem. Olimpia Sauna & Spa od samego otwarcia cieszy się ogromnym zainteresowaniem saunowiczów z całej Polski i Europy, a Mateusz jako jej manager nadal bierze udział w mistrzostwach rozsławiając obiekt na cały świat.
W roku 2018 Kupiński po raz  kolejny zdobył wysokie  V miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Polski kwalifikując się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Aufguss WM 2018, w których również zdobył V miejsce indywidualnie. Jest zatem ciągle w ścisłej czołówce najlepszych saunamistrzów na świecie.  W swoich seansach Mateusz lubi klimaty związane z naturą. W naparzaniach stosuje olejki  leśne i cytrusowe. W jego bogatym repertuarze znajdują się takie spektakle jak m.in.: "Maska", "Druga Strona Lasu", "Z życia Luigi" "Kosmos 2204", który saunowicze z Wadowic mogli oglądać w Młynie Jacka na nocy saunowej w 2016 r. czy "Przebudzenie" - seans, który przyniósł Mateuszowi V miejsce na świecie w 2018 r.

DAWID BONKOWSKI:Seanse z naparzaniem prowadzi od pięciu lat. Swój start miał w sauna parku w Łowyniu w woj. Wielkopolskim, pracując w malutkiej saunie. Teraz macha w Olimpia Sauna & Spa i jak sam o sobie mówi, jego największe osiągnięcia to zadowoleni goście. Wśród jego autorskich ceremonii znajdują się takie pozycje jak: "Robimy Sobie Gastro" , "Woodstock", "Wehikuł czasu", "Wesołe reggae" czy "Pizza Man"

W swoich naparzaniach Dawid preferuje aromaty ziołowe i słodkie.
 

 

Mateusz Kupiński i Dawid Bonkowski wyjaśniają o co chodzi w turnieju SaunaCup. Materiał archiwalny -  edycja 2017 ( video: Sauna Olimpia) .

Jak udało się dowiedzieć, obecność Mistrzów w Młynie Jacka związana jest z procesem podnoszenia jakości oferty saunowej w obiekcie, który jak dotąd był sklasyfikowany przez Polskie Towarzystwo Saunowe jako odradzany saunowiczom z uwagi na niski poziom kultury saunowania i dbałości o higienę w saunach.

"Stała, bliska współpraca z certyfikowanymi saunamistrzami oraz opieka merytoryczna Polskiego Towarzystwa Saunowego, ma w najbliższej przyszłości tę sytuację poprawić" - informuje redaktor naczelny portalu saunawadowice.pl oraz członek Komisji d.s. Certyfikacji Obiektów Saunowych przy PTS -  Kamil Świątek

Podczas wieczoru w Młynie Jacka zaplanowano dwa seanse show w saunie fińskiej prowadzone przez zaproszonych gości, peelingi w saunie parowej połączone z maską na włosy oraz tajemniczy seans dymny.

W trakcie imprezy zarówno saunarium jak i baseny zostaną objęte strefą beztekstylną tzn. będzie można z nich korzystać wyłącznie zgodnie z zasadami korzystania z saun oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi saun.

Oprócz seansów na gości nocy saunowej czeka poczęstunek w postaci zdrowych przekąsek, owoców, warzyw oraz soków.

Między seansami będzie można skorzystać z wszystkich atrakcji strefy saun oraz Ruskiej Balii.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, której można dokonywać pod numerem +48 33 873 40 82 lub mailowo: mspa@hotelmj.pl

Możliwe zakupy poprzez naszą stronę https://hotelmj.pl/ w zakładce KUP VOUCHER oraz w recepcji M-Spa.

Mistrzowie zjeżdżają do Wadowic ok godz. 15:00, w planie zapewne będzie zwiedzanie miasta oraz konsumpcja tradycyjnej papieskiej kremówki.

AKTUALIZACJA: 25.01.2019
Video reportaż z imprezy:


-------------------------------------------------------------------------------------------------
tekst: na podstawie artykułu 'Nocne saunowanie w Młynie Jacka"  saunawadowice.pl 
fot. Ryszard Rak / Sauna Olimpia / Pałac Saturna Termy Rzymskie


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage