Potężny Wybuch w w centrum Andrychowa

Niedziela, Luty 24, 2019, 23:01
Eksplozja ,, pralki'' spowodowała interwencje służb oraz ewakuację mieszkańców. Siedem zastępów straży pożarnej, służby ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne uczestniczyło w akcji ratunkowej w bloku komunalnym w Andrychowie.W piątek o 22 liutego potężny wybuch w jednym z mieszkań postawił na nogi prawie 100 mieszkańców posesji. Eksplozja była tak silna że zniszczeniu uległy drzwi od łazienki oraz wejściowe do mieszkania podmuch wyrwał je z futryn. W mieszkaniu znajdowały się dwie osoby matka i dziecko z informacji jakie uzyskaliśmy od ratowników medycznych ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ogień ugasili sąsiedzi którzy z narażeniem życia jako pierwsi dotarli do znajdującej się w mieszkaniu lokatorki.


Podczas oględzin mieszkania na miejscu pracowali Policjanci, Straż Pożarna oraz prokurator.
Wśród mieszkańców krążą rożne opinie na temat zdarzenia.

Jak ustaliła redakcja TvLive24.pl, przyczyny wybuchu mogą być tajemnicze. Oficjalnie podaję się że powodem było spięcie instalacji elektrycznej natomiast prawdziwe okoliczności ustalają biegli oraz Andrychowska Policja.

Redaktorzy TVLive24.pl dotarli do świadka zdarzenia który był pierwszy na miejscu zaraz po wybuchu. Jego relacja opisuje skale zagrożenia i to co się działo zaraz po wejściu do mieszkania.

Natomiast wśród lokatorów sporo kontrowersji wokół tej sprawy podobny przypadek wybuchu pralki miał miejsce 2 stycznia br. w tym samym bloku na 2 pietrze. W rozmowie z jedną z kobiet zamieszkująca mieszkanie przy Krakowskiej 146a usłyszeliśmy : ,,wczoraj i dziś po rozmowach z sąsiadami boimy się tu mieszkać ,namawiam sąsiadów żebyśmy poszli większa grupa do burmistrza, bo tu coś jest nie tak z instalacja elektryczna, nadal istnieje w bloku dilerka, tu jest za dużo patologi, ostatnio bezdomni tez nam nocują i zaśmiecają klatkę schodowa, byłam już u Komendanta Straży, niektórzy sąsiedzi poprzerabiali sobie w mieszkaniach ,nie wiadomo czy legalnie, a ona miała dużo przeróbek w mieszkaniu, Administracja musi nam zrobić jakiś solidny przegląd i spotkanie uświadamiające z mieszkańcami , bo jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć coraz lepsza wprawę w ewakuacjach ,,..

Redaktorzy TvLive24.pl dotarli do świadka zdarzenia który był pierwszy na miejscu zaraz po wybuchu. Jego relacja opisuje skale zagrożenia i to co się działo po wejściu do mieszkania.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage